טיפול באלרגיה והבריאות שלכם

הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב מאד של פתרונות לאלה הסובלים מבעיות רפואיות שונות. גם במקרים של אלרגיה מסתבר שיש לרפואה המשלימה פתרונות רבים, שיכולים לסייע לאלה הסובלים מכך ולעזור להם להתמודד עם התופעות השונות הנלוות לכך. הנה כמה מהשיטות הנפוצות של הרפואה המשלימה לטיפול באלרגיה:

תוספי תזונה ותזונה נכונה – ישנם לא מעט תוספי תזונה שיכולים לעזור במקרים של אלרגיה ואפילו לעזור כשנלווים להתקפי האלרגיה סימפטומים שונים. האלרגיה היא תופעה מוכרת ונפוצה מאד ושימוש בתוספי מזון יכול להקל על הסובלים ממנה באופן משמעותי. תוספי תזונה כמו מגנזיום וגם וויטמין B יכולים לעזור מבקרים כאלה שכן הם מרפים את השרירים, ובמיוחד את שרירי הסימפונות. כל זאת, בשילוב עם תזונה נכונה והימנעות ממזונות כמו מוצרי חלב, מזון מטוגן, סוכר, קפאין וגם בשר אדום שיכול לעזור, אכילה מרובה יותר של מזון טבעי כמו פירות וירקות, אגוזים למיניהם וגם זרעים.

רפלקסולוגיה – מי שבוחר במסלול של לימודי רפואה משלימה נתקל בשיטות טיפול שונות לאלרגיה, לרבות הרפלקסולוגיה. שיטת טיפול זו מתמקדת באזורים שונים בכף הרגל, המקבילים לחלקים שונים בגוף, לאיברים השונים וגם למערכות הגוף החשובות, לרבות מערכת הנשימה וגם הראש. היא עוזרת לפתוח חסימות קיימות ומביאה למצב של איזון. אם בתקופה שבה סבלו מאלרגיה בלוטות הגוף השונות והאיברים שלקחו בכך חלק היו פעילים מאד, הרי שבזכות הרפלקסולוגיה הם חוזרים לפעילות תקינה, לפעילות נורמלית יותר.

דיקור סיני – מדובר בשיטת טיפול אלטרנטיבית נוספת הנחשבת גם היא כשיטת טיפול שיכולה לעזור במקרה של אלרגיה. במהלך הטיפול מחדיר המטפל לנקודות שונות בגופו של המטופל מחטים זעירות. נקודות אלו נחשבות למרכזים אנרגטיים הקשורים לתופעות שונות בגוף והשימוש במחטים יכול להביא את האיזון אליהן. הדיקור הסיני ידוע ככזה המסייע בהחזרת האיזון לגוף, לרבות מערכת החיסון, מה שמשפר באופן משמעותי את מצבו של הסובל מהאלרגיה ואת עוצמות התופעות הנלוות לה.

הומאופתיה – הטיפול ההומאופתי עוזר לשפר את תפקודה של מערכת החיסון בגוף ובכך מסייע במקרים של אלרגיות. הטיפול מתייחס גם אל הנפש ולא רק אל הגוף והסימפטומים הנראים לעיין, ומלווים לצד האלרגיה עצמה. התרופות ההומאופתיות משפרות את תפקודו של הגוף וגם עוזרות להעלמת הסימפטומים השונים שלא בהכרח קשורים באופן ישיר אל האלרגיה עצמה. מערכת החיסון לאחר השימוש בתרופות ההומאופתיות השונות מתחזק באופן משמעותי מה שמונע את חזרתה של האלרגיה בעתיד.

חדר מלח – זוהי שיטת טיפול ייחודית, שהפכה למוכרת מאד ממש לאחרונה. הטיפול בחדר מלח יכול לעזור לכל אלה הסובלים מבעיות שונות, לרבות אלרגיה, הקשורות לדרכי הנשימה. שאיפת המלח עוזרת לנקות את הריאות ולהפחית בליחה שנוטה להצטבר בהן. טיפול זה איננו מחליף אמנם את הטיפול המוכרים לנו מהרפואה המערבית, אך מהווה טיפול משלים, טיפול תומך עם יתרונות רבים שיכולים לעזור לכל מי שסובל מאלרגיה.

רפואה משלימה לטיפול באלרגיה

למידע נוסף: ביטוח תרופות מחוץ לסל מבית הפניקס
Powered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat