ללמוד את שיטת גרינברג מהמקור

מייסד השיטה ועקרונותיה
אבי גרינברג, יליד 1955, פרמדיק בעברו ובעל יכולות למידה עצמית גבוהות במיוחד, פיתח את השיטה העונה לשם – שיטת גרינברג. עקרונות השיטה אומרים שיכולות הריפוי העצמי שלנו הרבה יותר מפותחות משאנחנו מודעים.
השיטה לוקחת את האחריות על הבריאות שלנו, מבחוץ פנימה. היא מלמדת אותנו להקשיב לעצמנו, לאבחן את עצמנו ואחרי למידה – לפתור בעיות בריאותיות, ולשפר את יכולת ההחלמה שלנו.
העקרון המנחה בשיטה שפיתח גרינברג, הוא שכל כולנו באים לידי ביטוי דרך הגוף שלנו. הדגש הוא על המחשבות שלנו ובעיקרן – הדפוסים וההרגלים האוטומטים, המקבעים אותנו באותו המקום.
עיקר האבחון מבוצע על ידי רפלקסולוגיה (אבחון דרך כפות הרגליים), שאלונים, תרגילים ומגע.

דפוסי התנהגות – עצירה ושינוי
שיטת גרינברג אומרת שהדבר היחיד שאנחנו יכולים לשלוט עליו, הוא התגובה שלנו לסיטואציה מסויימת. על ידי זיהוי דפוס תגובתי מסויים, המוביל אותנו להתנהגות מסויימת – עשינו את חצי הדרך. עצירת הדפוס הזה תוך כדי מתן תשומת לב קשובה לגוף והנחיית הגוף לעבוד בצורה חופשית, כחלק מתהליך הריפוי, היא העקרון המרכזי שהביא להצלחה הכבירה של השיטה.
מקור הדפוסים שלנו חבוי עמוק בתוך ההיסטוריה שלנו. ההיסטוריה האישית שלנו מלמדת אותנו להגיב באופן מסויים לסיטואציה מסויימת. פחד, חרדה וגם כאב, הם תגובות אוטומטיות לחוויות ש"קיטלגנו" ולמדנו להגיב להן באופן אוטומטי, בהתחשב בהיסטוריה שלנו.

שיטת גרינברג – לימודים
השיטה מציעה לימודים המבוצעים בתהליך למידה אישי או קבוצתי. ישנה אפשרות ללמוד במוסדות לימודיים בארץ, או בחו"ל. ישנם שני בתי ספר, בברלין ובווינה. משך הלימודים הוא כשלוש שנים. צוות המורים הוכשר באופן אישי על ידי אבי גרינברג והלימוד הוא ממש כמו ללמוד מהמקור ומייסד השיטה.

ברלין – חווית לימודים אחרת
במידה והחלטתם להשתקע בברלין וללמוד את שיטת גרינברג שם, מצפה לכם חוויה יוצאת דופן. טיסות לברלין אורכות קצת יותר מארבע שעות בטיסת הלוך. טיסות לברלין בחזור, יהיו קצרות יותר. במידה ואתם מחזיקים באזרחות אירופאית הלוקחת חלק באיחוד האירופאי, אתם זכאים להחזר חלקי של שכר הלימוד. בברלין תפגשו באנשים מכל רחבי העולם וחווית הלמידה תהיה הרבה מעבר לחומרים הלימודיים אליהם נרשמתם ובגינם תקבלו תעודת הכשרה. לרוב, עובדות הקשורות בהחזר לימודים, עלות מגורים או עלות טיסות לברלין, לא נאמרות באופן מיידי מראש. לכן, כדאי לברר טיסות לברלין, מוזלות או מסובסדות בהתאם לארגון שאתם מועסקים בו או לתעודות שאתם מחזיקים (כמו אזרחות).

מדריכי שיטת גרינברג
לשיטת גרינברג יש איגוד בינלאומי של המדריכים. הקמת האיגוד, מטרתה לשפר ולייעל את רמת השירות והמקצועיות של המדריכים. חברי האיגוד מחוייבים בקוד אתי וקיימת ועדת אתיקה של האיגוד, העוקבת אחר המתרחש בתחום.

אבי גרינברג – ביקורת
במהלך השנים, קמו מתנגדים לשיטה, עקב האשמות שהשיטה, למעשה, היא כת במסכה ושגרינברג עצמו, מנהיג כת שלמה. גרינברג דורש רמה מקצועית גבוהה ביותר ואינו מאפשר לכל אחד להדריך בשיטה. משום כך, במרוצת השנים, קמו לו מתנגדים. ישנם אנשים שהאמונות שלהם סותרות את עקרונות השיטה שפיתח גרינברג ומשום כך, נוצרו התנגדויות.Powered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat