הריון זו לא מחלה!

נשים רבות בעבר ובהווה יעידו כי תקופת ההריון ובייחוד ההריון הראשון, היא תקופה בה את מרגישה בעיקר חולה. בחילות הבוקר, כאבי הגב ובעיות במערכת העיכול בשליש הראשון להריון, יחד עם רשימת בדיקות בלתי נגמרת יצרו את התחושה בקרב נשים רבות כאילו הריון הוא סוג של מחלה ולא הליך טבעי שעובר על הגוף ויש ברכה בצידו משום שהוא מביא חיים חדשים לעולם.
למרות התחושה כאילו הריון הוא מעין מחלה, זוהי תקופה של שינויים רבים שעוברים על גוף האישה שבגינם יש שינויים במערכת העיכול ונדרשות בדיקות רבות כדי לוודא שאכן הכל בסדר גם עם האם וגם עם העובר המתפתח וגדל לו אט אט משך תשעת החודשים. החדשות הטובות הן, שהרפואה המשלימה יכולה לסייע רבות בהתגברות על תופעות הלוואי השונות של ההריון וגם ההתמודדות הנפשית איתו.

רשימת בדיקות חלקית בהריון

רשימת הבדיקות בהריון היא ארוכה למדי ולרוב נהוג לחלק אותה לפי מספר השבועות לתוך ההריון. את מספר השבועות להריון מחשבים לפי מועד המחזור האחרון. הבדיקה הראשונה שתדרשי לעשות היא בדיקת דם לגילוי הריון שתאשר האם את אכן בהריון או לא. אם התשובה חיובית, מזל טוב! כדי לדעת באיזה שבוע את בדיוק ניתן להשתמש גם במחשבון הריון המצוי באתרים שונים ברשת ומחשב את שבוע ההריון, שליש ההריון ותאריך מיועד ללידה לפי תאריך המחזור האחרון שלך. מומלץ בכל מקרה להוציא רשימה מראש של כל בדיקה וזמנה הנדרש.
עם היוודע ההריון- יש לבצע בדיקת אולטרא סאונד בסיסית, בדיקת סוג דם וכן בדיקת המטולוגיה כמו גם תרבית שתן. בשלב הבא תערך גם בדיקת סוכר ובדיקות שונות לגילוי המצאות נוגדנים שונים של מחלות מסוכנות בהריון בזרם הדם ובדיקת המצאות כללית של המחלות בדם. בשבוע 10-14 תתבקשי לבדיקת שקיפות עורפית, ואילו בשבוע 14-16 תתבקשי כבר לסקירת מערכות ראשונית לעובר, בשבוע 16-20 תבצעי בדיקה לחלבון עוברי ואילו בשבוע 18-22 תבצעי סריקת מערכות נוספת- הפעם מעמיקה יותר, ולבסוף בשבועות האחרונים להריון תתבקשי לבצע בדיקות העמסת סוכר- אחת מהבדיקות היותר שנואות על נשים…

תופעות הלוואי של ההריון- סיוט בפני עצמו

ואם שלל הבדיקות ואי הנעימות המתלווה אליהן לא מספיקות, הרי שלהריון בפני עצמו תופעות לוואי לא נעימות. דוגמא חלקית הן בעיות עיכול המתבטאות בבחילות, הקאות, עצירות, טחורים, כאבי גב, עצבנות, בצקות, כאבים כתוצאה מהתרחבות עצמות האגן והחזה אצל מי שבטרם להריון הייתה רזה מאוד וזו רק רשימה חלקית…לתופעות הלוואי הללו הבדיקות וגם התוצאות שלהן לא יכולות ממש לתת תשובה, אך הרפואה המשלימה בהחלט יכולה לסייע. תקופת ההריון, היא בהחלט אחת מהתקופות שבה הרפואה האלטרטיבית מתגלה בשיאה.

מה מציעה הרפואה האלטרנטיבית לנשים בהריון?

הנטורופתיה מציעה תרופות שונות להרגעה וטיפול בתופעות לוואי כדוגמת הבחילות והעצירות באמצעות תערובות צמחים מיוחדות, הרפלקסולוגיה יכולה לסייע בטיפול בכאבי מיגרנות, בחילות ובצקות, והרפואה הסינית מציעה טיפול בבחילות באמצעות דיקור או נקודות לחיצה מיוחדות בשורש כף היד. לקראת סיום ההריון, עם התגברות כאבי הגב כתוצאה מהמשקל המלא אליו הגיע העובר, מומלץ לנשים לבצע טיפולי וואטסו בתוך המים המסייעים לכאבי הגב וגם מרגיעים את העצבים הרופפים.Powered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat