יתרונות לטיפול בפרחי באך

החל משנת 1930 מטפלי פרחי באך בכל העולם מטפלים בשיטה הייחודית – טיפול בפרחי באך – במצבים רגשיים שונים, על פי המתודיקה של ד"ר אדוארד באך.
הרעיון הפילוסופי שעומד מאחורי השיטה הוא שחולי פיזי הוא תוצר ישיר של חוסר איזון בין הנפש ל-MIND, שבעצם תמציות פרחי באך משחררות אנרגיה חסומה המובילה לשינוי המבוקש.
ד"ר באך האמין שכל אחד יכול לרפא את עצמו באמצעות תמציות באך, ברגע שהוא הכיר באיזה סוג טיפוס הוא (מתוך 38 הטיפוסים שאפיין ברשימה) ומה הן החולשות ומה הן החוזקות שלו.
לפיו כתביו של ד"ר באך, "התרופות מרפאות אך אינן מתקיפות את המחלה, הן מציפות את גופנו בתנודות היפות של הטבע, שבנוכחותו מתמוססות המחלות בדומה לשלג הנמס בשמש".

לפניכם 5 יתרונות מובילים לטיפול בפרחי באך

שיטת טיפול טבעית
התמציות של פרחי באך מופקות מפרחים שאינם רעילים ולכן אין נזק בשימוש בתמציות לאורך זמן. כמו כן, הן אינן ממכרות ומתאימות גם לילדים קטנים וגם לנשים בהריון או אנשים הנוטלים תרופות מרשם. השיטה נחשבת לאחת השיטות המובילות ברפואה אלטרנטיבית, ונלמדת בבתי הספר המובילים בארץ ללימודי רפואה משלימה. הטיפול מתאים להתמודדות עם לחץ נפשי, חרדות ועוד.

פרחי באך – טיפול שמתאים לכל אחד
כפי שהוזכר לעיל, הטיפול בפרחי באך מתאים לכל אחד באשר הוא, לפעוטות, לנשים בהריון, לבני נוער, לאנשים מבוגרים, לקשישים ואפילו לבעלי חיים שסובלים לחץ נפשי. זו הסיבה שבפני מי שלומד את הטיפול בפרחי באך, נפתחות הזדמנויות טיפוליות רבות, כיוון שבעצם לכל מטופל באשר הוא, ניתן להציע טיפול בפרחי באך והטיפול יכול לסייע לאוכלוסייה מגוונת.

טיפול שמתאים במצבים רגשיים שליליים שונים
הייחוד של תמציות פרחי באך הוא בכך שהן מתמקדות בטיפול מצבים שליליים של המיינד, מנטרלות תחושות שלילות שמונעות מאנשים לנהל חיים בריאים, כמו פחדים, חרדות, דאגות, היסטריה, כפייתיות. יש 38 תמציות, כשכל אחת מטפלת במצב שלילי אחר, כך למשל, נזכיר את GORSE שמיועדת למי שחס ייאוש וחוסר תקווה או WILLOW, שמתאימה למי שנוטר טינה לאורך זמן.
חשוב לאבחן היטב ולייחס את התכונה הנכונה ביותר, כי עין בלתי מיומנת, אתם עשויים לפספס את ההבדלים הדקים בין התמציות השונות. זו גם הסיבה שחשוב ללמוד פרחי באך כקורס העשרה או במסגרת בתי הספר לרפואה אלטרנטיבית, כדי לדעת כיצד לטפל בתמציות בדרך סינרגטית ליצירת האפקט ההרמוני הטוב ביותר.

טיפול מעניין ורב גוני
אומנם הטיפול בפרחי באך מיועד למטפלים בפרחי באך, כשהם משתמשים בתמציות השונות במטרה להעצים את התכונות החיוביות ולנטרל את השליליות, אך דרכי הטיפול עצמן מעניינות ומגוונות. כך למשל, מטפלי בפרחי באך מייחסים משמעות רבה במהלך הטיפול לטיב החלומות של המטופלים, המשמעות שהם מעניקים לסיטואציות שונות, רישומים אישיים בתיעוד אורך חייהם. ממטפלים בפרחי באך נדרשת סבלנות רבה, יכולת הקשבה, מיומנויות אינטלקטואליות גבוהות, הכרות מעמיקה עם התמציות השונות במטרה להתאים לו את התמציות שיעוררו את האפקט העוצמתי ביותר.

ניתן לשלב עם דרכי טיפול שונות
הטיפול בפרחי באך הוא אומנם התמחות בפני עצמה, אך מרבית המטפלים, להשגת שינוי אפקטיבי יותר, שבקיאים בשיטות טיפול נוספות, יוכלו להציע למטופלים טיפול בשיטות אלטרנטיביות נוספות.

פורמולה לאיזון רגשי מפרחי באך
חשוב להתנסות בתהליך של טיפול בתמציות פרחי באך כבר בזמן הלימודים, והיופי הוא שאפשר לאבחן על פי טיפוסים ותכונות אופי את התמציות המתאימות לכם ביותר, כדי להשיג השפעה רגשית חיובית סינרגטית. תוכלו לשלב בין 5-6 תמציות רצויות להשגת האפקט המבוקש בפורמולה מיוחדת לאיזון רגשי, שתסייע לכם לצלוח את קשיי היומיום ולהרגיש שלווה ורוגע.Powered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat