מסלולים עיקריים ללימודי רפואה סינית ואפשרויות תעסוקה לבוגרים

הרפואה הסינית רכשה אוהדים רבים בישראל וכיום מהווה חלק אינטגראלי משירותי הבריאות המשלימים שמציעות קופות החולים לציבור הרחב. על כן, לימודים אלו זוכים לביקוש גבוה מצד אנשים המבקשים לרכוש מקצוע מרתק, וכן מצד בעלי הכשרה בתחומים טיפוליים המעוניינים להעשיר את ארסנל הכלים שלהם. חשוב לדעת שבימינו ניתן ללמוד רפואה סינית במגוון מוסדות אקדמיים ובמספר מסלולים עיקריים, הנבדלים זה מזה באורכם ובתכניהם. מידע מפורט ומלא תוכלו למצוא על לימודי רפואה סינית באתר טרנספורמציה – אינדקס ללימודי רפואה משלימה בישראל.

אודות לימודי רפואה סינית מלאים

מסלול הלימוד המלא משתנה מעט באורכו ממוסד למוסד, אך בדרך כלל מדובר בתקופה של 4 שנים. תכני הלימוד הינם מגוונים ומקיפים, כאשר בהתחלה נלמדים קורסי מבוא העוסקים בעקרונות הרפואה הסינית ובהיכרות עם מושגיה הבסיסיים, כדוגמת צ'י, מרדיאנים ויינג-יאנג. לאחר מכן עוסקים הסטודנטים בתחומים מתקדמים יותר הכוללים פיזיולוגיה ואנטומיה, מטרות שונות של הטיפול, אבחון על פי הרפואה הסינית, דיקור, פרמקולוגיה ופתולוגיות. בנוסף לכך, קיימים קורסים העוסקים בצמחי מרפא, תרגילי הרחה, טווינה ושמנים, כשבחלק מהמקומות גם נלמדים עקרונות של ניהול קליניקה פרטית. בהתאם להסמכת המוסד ולתוכנית הלימודים מקבלים הבוגרים תעודות שונות עם סיום מטלותיהם, אשר החשובה שבהן היא תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית.

מסלול טווינה

טווינה הינה שיטת טיפול במגע ידני שמתבססת הן על תפיסות שמקורן ברפואה הסינית, והן על ידע מערבי מהעת החדשה. מדובר במסלול התמחות ספציפי ומצומצם יחסית ללימודי רפואה סינית מלאים, שאורכו משתנה משנה לשלוש שנים בהתאם למוסד ולרמת ההכשרה המבוקשת. רמות ההכשרה מתחילת בתעודת מטפל, דרך מטפל מוסמך ועד למטפל בכיר, כאשר מטפלים מוסמכים כבר יכולים למצוא תעסוקה במוסדות רפואיים בישראל. על תכני הלימוד המרכזיים נמנים אבחון, פיזיולוגיה, אנטומיה, יסודות הטיפול ותהליכים טיפוליים, ופתולוגיות על פי הרפואה הסינית. כמו כן, מועברים קורסים בתחומי עבודת הגוף, קוסמולוגיה, פתולוגיה מערכתית, נקודות לחיצה ודיקור, ותנועה בטווינה.

דיקור סיני

הדיקור מהווה התערבות בסיסית ועיקרית במסגרת הרפואה הסינית, ועשוי להוות מסלול התמחות בפני עצמו האורך כשנה אחת. מטבע הדברים, הדיקור מבוסס על גישות הרפואה הסינית ולכן כולל הקורס היכרות עם מושגיה הבסיסיים, החל בפילוסופיה ההוליסטית ועד לאנרגיית החיים. בתוך כך, הדגש מושם על הכרת נקודות הדיקור והמרידיאנים, והשפעתו של הדיקור על פתיחת הערוצים וסיוע לתחלואות שונות. הסטודנטים מתמקצעים באבחון מקדים הכולל מגע, הרחה, בדיקת דופק ושיחות, מתמחים ביישום הדיקור בקליניקה בהתאם לבעיית המטופל, וגם לומדים על גישות התערבות משלימות שמקורן במזרח ובמערב.

אפשרויות תעסוקה לאחר הלימודים

הרפואה הסינית על גישותיה השונות זוכה מזה שנים להכרה על ידי הממסד הרפואי, וכמו כן לפופולאריות גדולה בקרב הציבור הישראלי. על כן, הבוגרים יוכלו למצוא תעסוקה בהתאם לתחום לימודיהם, כגון במסגרות הרפואה המשלימה של קופות החולים, או בבתי מלון ובמתחמי ספא בהם נעשים טיפולי טווינה, דיקור וצמחי מרפא. כמו כן, הבוגרים יכולים להעביר סדנאות פרטיות, להשתלב כמרצים במכללות לאחר שצברו ניסיון, לטפל בקשישים וילדים במסגרות שונות, וכמובן גם לפתוח קליניקה פרטית ולעבוד כעצמאיים.

לימודי רפואה סיניתPowered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat