לימודי עיסוי: הכשרה מקצועית לעבודה במוסדות רפואיים

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה מרשימה ברמת הפופולאריות של העיסוי הרפואי ועדות לכך ניתן למצוא מגוון אפשרויות רבות של לימודי עיסוי במסלולים שונים של התחום בישראל ובעולם. נראה שהמקור לפופולאריות ההולכת וגואה של התחום הוא מצד אחד בדרישה המוגברת למעסים רפואיים שהיא תולדה של הכרה בחשיבות העיסוי הרפואי כחלק אינטגרלי מהמערך הטיפולי במגוון רחב של מחלות ומצד שני בקלות היחסית שבה ניתן לרכוש השכלה בתחום זה.

לרכוש מקצוע במהירות האפשרית

בין היתרונות הרבים של לימודי עיסוי יש להזכיר את העובדה שלרוב ניתן להתקבל ללימודי עיסוי בקלות רבה מאוד שכן בדרך כלל תנאי הקבלה כוללים 12 שנות לימוד וראיון אישי בלבד. בניגוד למקצועות פרה רפואיים אחרים על מנת להשתלב בעבודה במוסדות רפואיים מוכרים אין צורך לבלות זמן ארוך מדי בלימודים מורכבים ואין צורך בסטאז' מתיש ויקר. באופן כזה ניתן לרכוש מקצוע מכובד ומתגמל ביותר, להשתלב בסביבת עבודה יציבה ורצינית וכמובן שגם לסייע בשיפור הבריאות של מטופלים רבים. כל זאת ועוד ללא שום דרישה לניסיון או לידע קודם בתחום.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב משך הלימודים לא יהיה קצר משנה אחת. הלימודים יכולים להימשך גם שלוש שנים במקרה ומדובר על סטודנטים שמעוניינים להמשיך לעסוק בעבודתם במהלך הלימודים ומתוקף כך נאלצים לפרוש את השיעורים למשך זמן ארוך. בחלק ממוסדות הלימוד הלימודים מתקיימים בהיקף של 250-300 שעות לימוד, באחרים מדובר על 750 שעות לימוד ועוד.

לרוב קורסים קצרים במיוחד מאפשרים לבוגריהם להשתלב במוסדות שונים כמו למשל בקאנטרי קלאב או במלונות אך על מנת להשתלב במוסד רפואי לרוב נדרשת הכשרה שלא נמשכת פחות משנה.

אילו תכנים מועברים בלימודי עיסוי?

הנושאים הנלמדים במהלך השיעורים בקורסים השונים מגוונים ביותר. בכל מוסד קיימת תכנית לימודים שונה כשבחלק מהמוסדות מדובר על תכנית שמורכבת מנושאי הליבה בלבד כמו למשל טיפול בבעיות ספציפיות במפרקים או בשרירים, לימודי אנטומיה בסיסית ושימוש בציוד עיסוי מסוים אך בחלק מהתכניות מדובר על תכניות מקיפות יותר.

כך למשל בחלק מהתכניות ניתן למצוא תכנים מקצועיים שמטרתם לסייע לבוגרים לשווק את עצמם כמטפלים, להקנות להם כלים לאבחון של פתולוגיות שונות או תכנים שעוסקים בשילוב של טכניקות עיסוי שונות בטיפול אחד.

מה חשוב לברר לפני שניגשים ללימודי עיסוי?

ראשית חשוב לברר האם בסיום הלימודים מקבלים תעודה שמאפשרת לעבוד במוסד רפואי. לאחר מכן יש לברר מה הוא היקף השעות והאם ניתן לבחור במסלול של לימודי ערב במידה וקיים עניין לעבוד תוך כדי הלימודים. בנוסף חשוב לבצע סקר מחירים מקיף ככל האפשר כיוון שבתחום לימודי העיסוי קיים טווח רחב ביותר של מחירים. מומלץ גם לברר פרטים אודות המוניטין של מוסד הלימודים וטוב תעשו אם תנסו לברר אודות ההשתלבות של הבוגרים במוסדות הרפואיים השונים.

למידע נוסף על לימודי עיסוי

לימודי עיסוי - הכשרה מקצועיתPowered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat