תרופות של טבע: יתרונות הומאופתיה לטיפול באלרגיה

אלרגיה הינה תופעה רווחת ונפוצה ביותר ממנה סובלת כרבע מאוכלוסיית העולם, אשר מופיעה בסימפטומים ובדרגות חומרה שונות. מקורה בתגובה בלתי רצויה של מערכת החיסון לחומרים שלרוב אינם מזיקים לגוף האדם, וביטויה עשוי להיות למשל נזלת, התעטשויות, אדמומיות ופריחה בעור, או עיניים דומעות וצורבות. כמו כן, היא עלולה לגרום לשלשולים וכאבים בבטן, קשיי נשימה ובמקרים קיצוניים אף עלולה לסכן חיים. כפועל יוצא מכך, התפרצות של תגובה אלרגית מהווה עבור אנשים רבים פגיעה מהותית באיכות החיים בה יש לטפל במהירות. ואולם, לרפואה המערבית אין עדיין מענה הפותר את הבעיה אלא רק אפשרות להקלת הסימפטומים, לעומת טיפולי הומאופתיה שמגיעים לשורשיה.

מה זה הומאופתיה

הומאופתיה הינה שיטת טיפול אלטרנטיבית המוצעת כיום גם על ידי קופות החולים, וזאת כחלק מביטוחי השב"ן תחת קטגוריית רפואה משלימה. באופן כללי, השיטה מתבססת על הנחת טיפול המרפא מחלות ובעיות רפואיות באמצעות הדומה ולא השונה מהן, כמו למשל הרעיון העומד בבסיס חיסונים. ואולם, שלא כמו בחיסונים מדובר בדילול של החומר הדומה בנוזלים, עד לרמה שהוא קיים בהם כמידע. הגוף לומד לזהות את החומרים הללו וכך מתחיל הליך של טיפול והחלמה עצמית. יש לציין מדובר בתורה שלמה ומקיפה שרבות נאמר ונכתב עליה, ואם אתם רוצים לדעת עוד על לימודי הומאופתיה, תוכלו למצוא כאן עוד שלל כתבות מרתקות בנושא. על כל פנים, הגישה ההומיאופתית מיושמת בהצלחה מזה שנים רבות גם על תופעות אלרגניות, ומספקת מענה יעיל ומשלים לצד הרפואה הקונבנציונאלית.

הבעייתיות בפתרונות קונבנציונאליים לאלרגיות

ראשית, הרפואה המערבית מציעה כלי אבחון טובים מאוד לזיהוי אלרגיה והגורמים לה. יחד עם זאת, הטיפולים שיש לה להציע עבור אלרגיות הינם מוגבלים מאוד, בהיותם מכוונים רק לסימפטומים ואינם מסוגלים לפתור את הבעיה עצמה. ההקלה מוצעת באמצעות תרופות וזריקות חזקות, כמו סטרואידים ואנטי הסיטמינים, אשר מלוות בתופעות לוואי ולא אחת לאורך זמן האפקטיביות שלהן יורדת.

טיפול טבעי באלרגיות בעזרת הומאופתיה

לעומת הרפואה המערבית, הגישה ההומיאופתית מציעה מענה המבוסס על חומרים טבעיים בלבד, שאינם מסוכנים והינם נטולי תופעות לוואי. טיפולים אלו נועדו לסייע למערכת החיסונית לשנות את יחסה כלפי האלרגן, וכך למנוע תופעות אלרגניות בלתי נחוצות. במהלך הטיפול ההומיאופתי האדם מאובחן ומתושאל לא רק אודות האלרגיה אלא גם אודות אורח חייו, אישיותו ובעיות נוספות מהן הוא סובל. זאת, לאור תפיסה הוליסטית הרואה במחלה ביטוי שך מכלול חיי האדם. בתוך כך, לכל מטופל ניתנת רמדי, תרופה הומיאופתית המותאמת לו באופן ספציפי מבחינת מינוניה ורכיביה. יש לציין כי את הרמדי ניתן לקחת בכל עת, הן במהלך התפרצות האלרגיה והן בתקופות שהאלרגיה לא באה לידי ביטוי. כאמור, לעיתים קרובות טיפולים אלו לא רק מקלים על הסימפטומים אלא גם פותרים את בעיית האלרגיה לצמיתות, ויתרה מכך – הם מסייעם לפתרון בעיות נוספות במישור הנפש והגופני אשר הובילו להתפרצות האלרגנית.

לימודי הומאופתיהPowered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat