אירידיולוגיה: שיטת אבחון מצב הבריאותי באמצעות קשתית העין

מה אומרת קשתית העין שלנו? ובכן, מסתבר שלא מעט. כאשר בודקים את הקשתית, ניתן לזהות מחלות העלולות לתקוף את העין ואת הגוף, נטיות גנטיות ואפילו את מאפייני האישיות. כיום, אחת משיטות האבחון הנפוצות יותר של קשתית העין היא באמצעות אירידיולוגיה.

מהי אירידיולוגיה?

פירוש מילה זו הוא תורת הקשתית. סימנים שונים בקשתית העין מייצגים איברים שונים בגופנו, ובאמצעות שיטת אבחון זו ניתן גם לזהות אילו רקמות נפגעו. אירידיולוגיה מהווה אבחון מקדים הנבדק במעבדות. זוהי עוד דרך אבחון יעילה מאוד בכדי לגלות רעות חולות המתרחשות בגוף, כמו דלקות, שינויים החלים ברקמות, הצטברות של רעלים וכן הלאה. כיום ניתן למנוע את התפרצותן של מחלות על ידי אבחון מוקדם בשיטה זו.

מסתבר שקשתית העין משקפת מצבי חולי העתידים לתקוף את הגוף. שיטת האבחון הזו אינה קונבנציונאלית, אך היא בהחלט מהווה עוד אמצעי לאבחון. הקשתית מספקת אינפורמציה בעלת חשיבות רבה, כמו נטיות גנטיות שאנשים יורשים מהוריהם, עד כמה הגוף חסין בפני מחלות שונות, ודי במפתיע – ישנה גם אפשרות לזהות מצבים מנטאליים של אנשים וכן קווי אישיות. אין ספק כי המצב הנפשי או הרגשי נותן את אותותיו גם על הגוף.

כלי עזר מצוין לאבחון

מכונים רבים עושים שימוש באירידיולוגיה. למשל, אנשים המעוניינים להיפטר מהמשקפיים אחת ולתמיד, כאלה הסובלים מקוצר ראייה, עוד טרם הליך הסרת משקפיים בלייזר בהדסה אופטימל יוכלו לעבור בדיקת אירידיולוגיה על מנת לאבחן את מצבם הבריאותי. בהדסה עובדים רופאים מנוסים אשר למדו את שיטת האבחון בצורה מדוקדקת ויסודית, ולצד שיטות אבחון אחרות, הם עושים שימוש באירידיולוגיה. זהו כלי עזר מצוין לאבחון, אולם, מכיוון שאין מדובר ברפואה קונבנציונאלית, לא תמיד ניתן לבסס אבחנה מדויקת. חשוב מאוד לשוחח עם המטופלים, לבדוק אותם ולסקור את תוצאות הבדיקות שנערכו במעבדה.

רגש ואירידיולוגיה

לא רק בעיות פיזיות ניתן לזהות באמצעות שיטה זו, אלא גם מצבים רגשיים שונים. הקשתית בהחלט משקפת את הקשר שבין הנפש לגוף, בדומה לגישה ההוליסטית. מצבים רגשיים מסוימים משפיעים עלינו באופן פיזי. למשל, אחת הבעיות הנפוצות בקרב אנשים היא עצירות. מה זה אומר לגבי הנפש? זוהי אינדיקציה לכך שמן ההיבט הרגשי אנו עצורים, ואם נשנה היבטים נפשיים מסוימים בחיינו, נוכל להתפטר מבעיה מעיקה זו. כל שיש לעשות הוא לבדוק את מפת הרגש בקשתית וכך לאבחן ולגלות מצבים נפשיים מסוימים הפוגעים בגוף.

אירידיולוגיה איננה מהווה תחליף לרפואה הקונבנציונאלית

באמצעות מבט בקשתית אפשר לאבחן בעיות הקשורות לריאות, בעיות רחם בקרב נשים, כאבי ברכיים, חוסר איזון של בלוטת התריס, עייפות, תשישות, נשירת שיער וכיוצא באלה. למרות כל היתרונות של שיטת אבחון זו, היא איננה מהווה תחליף לבדיקות המתבצעות על פי שיטות הרפואה המערבית. היא אינה נלמדת בבתי הספר לרפואה קונבנציונאלית, אך ניתן ללמוד אותה בבתי ספר לרפואה האלטרנטיבית ולעשות בה שימוש לצד השיטות המקובלות יותר.

לימודי אירידיולוגיהPowered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat