רפואה משלימה בביתכם: 5 תרופות סבתא היעילות שנמצאות אצלכם במטבח

התרבות המודרנית הרגילה את הציבור לחפש מענה למצוקות בריאות במדפי בתי המרקחת, ולהסתמך על תרופות מעובדות בעלות מרכיבים כימיים שונים. יחד עם זאת, לא אחת ניתן למצוא מענה טבעי וזמין עבור תחלואות ומחושים באמצעות תרופות סבתא, שרבות מהן נמצאות במטבח הביתי של כולנו.

שמן שום לכאבי אוזניים

שום נחשב כאנטיביוטיקה טבעית בעלת תכונות אנטי דלקתיות אפקטיביות. על כן, נטילת שתי טיפות חמימות של שמן שום במשך כ- 5 ימים יכולה בהחלט לעזור בריפוי דלקת אוזניים. את השמן מכינים על ידי כתישת 3 שיני שום ובישולן במשך כ- 2 דקות עם חצי כוס שמן זית, ללא הגעה לנקודת רתיחה. בהמשך, את הנוזל המתקבל יש לסנן ולשמור במקרר לתקופה של עד שבועיים, ולפני השימוש כדאי לחממו קלות.

חומץ תפוחים למניעת צרבת

חומץ תפוחים טבעי מכיל חומצה הטרטית וחומצה המאלית המסייעות בזירוזם של תהליכי עיכול  ובפירוק חלבונים ושומנים. תכונות אלו תורמות לריקון מהיר של הקיבה ולמניעת עליית מיצי קיבה ואוכל לקנה הוושט, מה שגורם לתחושת צרבת. למי שסובל באופן קבוע מצרבות מומלץ לפני כל ארוחה לצרוך כף של חומץ תפוחים מהולה בכוס מים.

ציפורן לשיכוך כאבי שיניים

ציפורן נמצא במטבח כאבקה או כזרעים ומהווה תרופת סבתא ידועה ומוכרת לכאבי שיניים, שלאחרונה יעילותה גם הוכחה במחקר מדעי. מן הניתוח הכימי עולה כי הציפורן מכיל חומר מאלחש המכונה אוגנול שתורם להקלה על כאבים. בנוסף, צריכה קבועה של ציפורן חתול תורמת לבריאות מערכת כלי הדם והלב, ומסייעת בהורדת כמות הסוכר והכולסטרול בדם. אגב, עבור דלקות שיניים אפשר גם להיעזר בשטיפות מלח.

חזרת מסייעת לסינוסיטיס

סינוסיטיס הינה דלקת בחללי ובתעלות עצמות הלחיים והגולגולת, ממנה סובלים אנשים רבים עקב  מחלות חורף או כבעיה כרונית. מדובר בתופעה בלתי נעימה הגורמת לכאבי ראש חזקים מאוד, ועלולה אף להוביל לקשיי נשימה. לאחרונה גילו מחקרים בתחום כי חזרת בהחלט יכולה לסייע לבעיות בסינוסים, ואפילו ביעילות רבה יותר בהשוואה לטיפות אף. אכילת כפית חזרת כפעמיים ביום מסייעת בהגברת זרימת הדם ובשחרור וניקוז סתימות, הגורמות לדלקת סינוסים.

ג'ינג'ר להפחתת כאבי שרירים

במחקרים אחרים התגלה כי שורש הג'ינג'ר יעיל להפחתת כאבי שרירים וכאבי מפרקים, כולל נוקשות ונפיחות. נצא שצריכה של 2 כפיות ג'ינג'ר טרי או כפית אחת של ג'ינגר מיובש ביום למשך חודשיים, יכולה לשפר את מצב הדלקת ב- 60%.

וזה עוד לא הכול

מלבד הדוגמאות שהובאו לעיל קיים עוד מגוון רחב של מוצרי מטבח המשמשים כתרופות סבתא, ואשר יעילותם אושרה על ידי מחקרים רפואיים. ביניהם ניתן לציין למשל צריכת דובדבנים להפחתת כאבי ראש, אכילת דגים לפתרון בעיות עיכול וכאבי בטן, וצריכת יוגורט כל יום כנגד כאבי מחזור.

עוד מידע על צמחי מרפא בבתיכם ושיטות רפואה משלימה ראו במדור לימודי נטורופתיה

לימודי נטורופתיהPowered by Olark

Chat Powered by Olark Live Sales Chat